drfone app drfone app ios

3 mënyra për të rikuperuar mesazhet e fshira në iPhone 8

Selena Lee

28 prill 2022 • Paraqitur në: Këshilla për versione dhe modele të ndryshme iOS • Zgjidhje të provuara

"Përshëndetje djema, jam në një situatë shumë të ndërlikuar dhe nuk di si të dal prej saj. Kohët e fundit kam fshirë mesazhet e mia pa e ditur. Ndërsa flasim, nuk i kam disa nga mesazhet që ka dërguar shefi im. per mua ne lidhje me rregullimin e zyres sone te re.per me teper kisha disa mesazhe te vecanta qe kisha marre nga e dashura ime dhe i kisha ruajtur per kujtese.Jam shume e stresuar dhe konfuze.A mund te me ndihmoje njeri ju lutem? dikush e di se si të rikuperoni mesazhet e fshira nga iPhone 8? Apo ka ndonjë mënyrë se si të rikuperoni mesazhet e fshira në iPhone 8?"

Unë kam pasur rastin të takoj një numër të madh njerëzish që përjetojnë të njëjtin problem. Megjithatë, nuk duhet të shqetësoheni përsëri sepse keni ardhur në vendin e duhur ku do të merrni informacionin më të mirë se si të rikuperoni mesazhet e fshira në iPhone 8. Unë do t'ju tregoj se si të rikuperoni mesazhet e fshira në iPhone 8 duke përdorur Dr.Fone - Rikuperimi i të dhënave (iOS) . Ndryshe nga programet e tjera, Dr.Fone nuk e dëmton iPhone tuaj dhe as nuk ruan informacionin tuaj pa pëlqimin tuaj në asnjë mënyrë.

Dr.Fone da Wondershare

Dr.Fone - Rikuperimi i të dhënave (iOS)

Softueri i parë në botë për rikuperimin e të dhënave të iPhone dhe iPad:

  • Shkalla më e lartë e rikuperimit në industri.
  • Pa pagesë për të parë të dhënat tuaja të rikuperuara nga iPhone 8.
  • Ekstraktoni dhe shikoni paraprakisht të gjithë përmbajtjen në skedarët rezervë të iCloud/iTunes falas.
  • Skanoni pajisjet iOS për të rikuperuar telefonatat, fotot, videot, kontaktet, mesazhet, shënimet, etj.
  • Rivendosni ose eksportoni në mënyrë selektive atë që dëshironi nga rezervimi i iCloud/iTunes në pajisjen ose kompjuterin tonë.
  • E përputhshme me modelet më të fundit të iPhone, përfshirë iPhone X/8.
  • Duke fituar miliona klientë besnikë për më shumë se 15 vjet.
E disponueshme në: Windows Mac
3981454 njerëz e kanë shkarkuar atë

Pjesa 1: Si të rikuperoni mesazhet e fshira në iPhone 8

Nëse ju ndodh të fshini mesazhet tuaja aksidentalisht, ose nëse keni harruar të bëni një kopje rezervë në kohë, dhe tani ju mungojnë disa nga mesazhet tuaja, më poshtë është metoda e thjeshtuar se si të rikuperoni mesazhet nga iPhone 8 duke përdorur programin Dr.Fone iPhone Data Recovery .

Hapi 1: Përgatituni për Rikuperimin e Mesazheve në iPhone 8

Për të rikuperuar mesazhet e fshira në iPhone 8, gjëja e parë që duhet të bëni është të shkarkoni dhe instaloni programin në kompjuterin tuaj. Pasi ta keni bërë këtë, nisni programin në PC tuaj dhe do të jeni në gjendje të shihni ndërfaqen e renditur më poshtë.

How to Recover Deleted Messages On iPhone 8

Hapi 2: Lidhni iPhone 8 me kompjuterin tuaj

Lidheni iPhone 8 me kompjuterin tuaj duke përdorur kabllon USB që erdhi me iPhone. Jepini programit dhe kompjuterit disa minuta përpara se iDevice juaj të mund të zbulohet. Pasi Dr.Fone të ketë identifikuar iPhone tuaj dhe ruajtjen e tij, klikoni në opsionin "Rivendosni" dhe një listë e të gjitha të dhënave tuaja do të renditet siç tregohet më poshtë.

Recover Deleted Messages On iPhone 8

Hapi 3: Skanoni mesazhet e fshira të pajisjes nga iPhone 8

Meqenëse jemi të interesuar të rikuperojmë mesazhet tona, do të kontrollojmë kutinë pranë opsionit "Mesazhet dhe bashkëngjitjet" dhe klikojmë në opsionin "Fillimi i skanimit". Programi do të fillojë automatikisht të skanojë iPhone 8 për të gjitha mesazhet e fshira ose të munguara. Ndërsa iPhone juaj skanohet, do të mund të shihni përparimin e skanimit si dhe listën e mesazheve të marra siç tregohet më poshtë.

start to Recover Deleted Messages On iPhone 8

KËSHILLË: Ju lutemi vini re se pamja e ekranit e renditur më sipër është një pamje e rikuperimit të imazhit. Ju duhet të jeni në gjendje të shihni një imazh të ngjashëm, por me mesazhet tuaja.

Hapi 4: Shikoni paraprakisht dhe rikuperoni mesazhet e fshira në iPhone 8 tuaj

Pasi të jeni të kënaqur që keni informacionin e duhur me vete, klikoni në opsionin "Rivendosni në pajisje" në fund të ekranit tuaj. Nëse dëshironi të rikuperoni mesazhet tuaja në kompjuterin tuaj, klikoni në opsionin "Rikuem në kompjuter". Procesi i rikuperimit do të zgjasë disa minuta në varësi të madhësisë së skedarëve të zgjedhur. Pasi të përfundojë procesi i rikuperimit, konfirmoni nëse mesazhet tuaja janë rikuperuar në pajisjen e zgjedhur. Kaq e thjeshtë është të rikuperosh mesazhet e fshira nga iPhone 8.

How to Recover Messages On iPhone 8

Pjesa 2: Si të rikuperoni mesazhet e fshira nga iPhone 8 përmes rezervimit të iTunes

Nëse keni pasur një kopje rezervë të iTunes dhe nuk mund ta përdorni atë për arsye të ndryshme, mund të përdorni Dr.Fone për të rikuperuar mesazhet nga iPhone 8. Megjithatë, me këtë metodë, duhet të përdorni iTunes. Kështu bëhet.

Hapi 1: Zgjidhni Recover From iTunes Option

Meqenëse e kemi programin tonë të instaluar dhe gati për përdorim, hapi ynë i parë do të jetë zgjedhja e opsionit "Rikuem nga iTunes Backup" në ndërfaqen tonë. Fillimisht duhet të klikoni në opsionin "Rikuem" dhe të zgjidhni opsionin "iTunes". Në momentin që keni hapur opsionin iTunes, do të shihni emrin dhe modelin e pajisjes tuaj. Zgjidhni atë duke klikuar mbi të dhe në fund klikoni në opsionin Start Scan siç tregohet më poshtë.

How to Recover iphone 8 Messages

Hapi 2: Rikuperoni mesazhet nga iPhone 8 përmes iTunes Backup

Programi do të skanojë llogarinë tuaj iTunes dhe do të listojë të gjitha të dhënat e pranishme për rikuperim. Meqenëse ne jemi të interesuar për mesazhet, ne do të zgjedhim ikonën "mesazhe" në anën tonë të majtë, siç tregohet më poshtë.

Recover Messages On iPhone 8

Hapi 3: Rivendosni mesazhet në iPhone 8 tuaj

Hapi ynë i ardhshëm do të jetë rivendosja e mesazheve tona në pozicionin e tyre të mëparshëm. Për ta bërë këtë, ne do të klikojmë në opsionin "Rivendosni në pajisje". Nëse dëshironi të rivendosni mesazhet tuaja në kompjuterin tuaj, klikoni në opsionin "Rikuem te kompjuteri". Thjesht jepni Dr.Fone disa minuta për të rikuperuar të dhënat tuaja. I gjithë informacioni në kopjen rezervë të iTunes do të ruhet në kompjuterin tuaj ose iPhone 8 në varësi të ruajtjes së skedarit të zgjedhur. Ja ku e keni. Kaq e thjeshtë është të marrësh mesazhe në iPhone 8.

Pjesa 3: Si të rikuperoni mesazhet e fshira nga iPhone 8 përmes iCloud Backup

Hapi 1: Zgjidhni iCloud Backup

Për të rikuperuar mesazhet tuaja nga iCloud, do të klikoni në opsionin "Rivendosni" në ndërfaqen tuaj dhe do të zgjidhni "iCloud backup". Si parazgjedhje, do t'ju kërkohet të vendosni të dhënat tuaja të hyrjes në iCloud siç tregohet më poshtë.

How to Retrieve Deleted Messages On iPhone 8

Hapi 2: Zgjidhni dosjen rezervë

Pasi të jeni identifikuar, zgjidhni dosjen rezervë të iCloud nga e cila dëshironi të rikuperoni të dhënat dhe klikoni në ikonën "Shkarko" në anën tuaj të djathtë. Do të shfaqet një listë e skedarëve të pranishëm në dosje.

Retrieve Deleted Messages On iPhone 8

Hapi 3: Zgjidhni skedarët për të rikuperuar

Zgjidhni skedarët që dëshironi të shkarkoni dhe klikoni në opsionin "Tjetër". Skedarët e zgjedhur do të shkarkohen brenda pak minutash në varësi të madhësisë së të dhënave.

Retrieve Messages On iPhone 8

Hapi 4: Rikuperoni mesazhet në iPhone 8 përmes kopjes rezervë iCloud

Me përfundimin e shkarkimit, shikoni paraprakisht të gjithë informacionin e shkarkuar dhe klikoni në opsionin "Rivendosni në pajisje" ose "Rikuem në kompjuter".

How to Retrieve Messages On iPhone 8

Skedarët e mesazheve tuaja do të rikuperohen ose restaurohen në varësi të vendndodhjes suaj të preferuar. Ju mund ta konfirmoni këtë duke hapur destinacionin e dosjes në iPhone ose kompjuterin tuaj.

Me informacionin e mbuluar në këtë artikull, shpresoj se do të jeni në gjendje të rikuperoni mesazhet e fshira nga iPhone 8, llogaria juaj e rezervimit iCloud, si dhe dosja juaj e rezervimit iTunes. Me Dr.Fone, ju jeni të garantuar të rikuperoni pa probleme mesazhet nga iPhone 8 pa u shqetësuar për dëmtimin e telefonit tuaj ose humbjen e informacionit shtesë, siç ndodh me programet e tjera të rikuperimit të të dhënave. Pavarësisht nëse i keni fshirë mesazhet tuaja qëllimisht apo jo, tre metodat se si të rikuperoni mesazhet e fshira nga iPhone 8 me siguri do t'ju ndihmojnë shumë.

Selena Lee

kryeredaktor

Home> Si të bëni > Këshilla për versione dhe modele të ndryshme iOS > 3 mënyra për të rikuperuar mesazhet e fshira në iPhone 8